ארגון הגג של ארגוני הנכים ונכים בלתי מאוגדים
הגדל טקסטהקטן טקסט

קחו דוגמא מעיריית חיפה!

מבצע אכיפה רחב היקף כנגד נהגים החונים
בניגוד לחוק במקומות חניה השמורים לנכים
 
מאמץ מיוחד ייעשה למיגור תופעת תגי הנכים המזויפים
 
עיריית חיפה ומשטרת ישראל יקיימו מבצע אכיפה רחב היקף כנגד נהגים אשר חונים בניגוד לחוק במקומות שמורים לנכים. במסגרת המבצע שיישא את הכותרת "חנייה לנכים היא גישה לחיים – על כן לא חונים בחניית נכים", ייעשה מאמץ מיוחד להילחם בתופעת זיוף תגי נכה שהפכה לתופעה נפוצה.
 
את המבצע יזמה ועדת גיל"ן בראשותו של סגן ראש העיר שמואל גלבהרט, בעקבות פניות של ארגוני הנכים להגביר את האכיפה בכל הקשור לחנייה במקומות השמורים לנכים לנהגים שאינם בעלי תג נכה חוקי עליו מוטבעת הולוגרמה.
 
בידי פקחי העירייה והמשטרה אמצעים לאיתור תגי נכה בלתי חוקיים. לנהגים החונים בחניית נכים ומשתמשים בתג בלתי חוקי יירשם דוחות בסך 500 ש"ח ₪ בנוסף להליכים הפלילים שיינקטו ע"י המשטרה כנגד בעלי התגים המזויפים.
 
עיריית חיפה פונה בבקשה לכל בעלי תג נכה חוקי להשתמש אך ורק בתג המקורי, שהופק ע"י משרד התחבורה, ולהקפיד על הצבתו באופן שמספר הרכב ייראה בברור וזאת על מנת למנוע טרדה עגמת נפש.
 
לקראת המבצע יישלח מכתב אישי לכל הנכים הרשומים בעיריית חיפה אשר יכלול הסבר על המבצע והנחיות לאופן השימוש בתג.
 
עיריית חיפה היא מן הערים הראשונות בארץ שחתמו על אמנת ברצלונה אשר מבוססת על התפיסה כי אנשים עם מוגבלות זכאים להיות חברים ושותפים מלאים בחברה בה הם גרים, והם גם זכאים לקבל התייחסות לצרכים המיוחדים שלהם. הדגש הוא על מתן אפשרות תנועה חופשית בעיר, נגישות למידע ולקיחת חלק בתהליכי קבלת ההחלטות (במיוחד בנושאים שלהם השפעה על חייהם.
 
מ"מ מקום יו"ר ועדת גיל"ן ד"ר אסתר בנטור ציינה כי אחד הנושאים הראשונים בהם דנה הוועדה בקדנציה הנוכחית הוא נושא אכיפת החנייה וזאת "לאחר שהסתבר שלא רק שאנשים רבים שאינם נכים משתמשים בחניות הנכים ופוגעים בכך בצורה רצינית באיכות חייהם של המוגבלים, אלא קיימת אף תופעה חמורה ומכוערת יותר והיא תופעת זיוף תגי נכה!".
 
 
רוני גרוסמן                                                                


האתר אינו אחראי לתוכן האמור ו/או הפרסום באתר. אין להסתמך על האמור באתר לשום עניין אלא על החוק, התקנות והפסיקה בלבד. לייעוץ משפטי אישי נא לפנות לארגון הגג. אתר זה פועל על מערכת שופ פקטורי
Hosted by sPD.co.il - אחסון אתרים
ארגון הגג של ארגוני הנכים בישראל, רח' אבן גבירול 30, לונדון מיניסטור, ת"א מיקוד 64078, טל: 03-5238799 , 03-5273757 פקס: 03-5240265 כל הזכויות שמורות לארגון הגג(C)